Перелік додаткових освітніх послуг »

Відповідно до  Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», оновленої редакції  Базового компоненту дошкільної освіти (варіативна складова), освітньої програми для дітей від двох до семи років «Дитина», інструктивно-методичного листа «Про організацію та зміст навчально-виховного процесу», наказу  по дошкільному закладу № 4  від 03.09.2019 року № 51 «Про організацію гурткової роботи в ДНЗ» та з метою організації роботи з обдарованими дітьми функціонують (безоплатно) наступні гуртки:

• музичного спрямування –

вокально – інструментальний «Домісолька» - керівник Шкатова А.В.

• гуманітарного спрямування –

англійської мови «Sunny Songs» - керівник Заграй Н.В.

Ефективність гурткової роботи значною мірою зумовлюється належним програмно-методичним забезпеченням. Робота гуртків будується за авторськими перспективними планами, складеними їх керівниками на основі власних доробок, запозиченого перспективного педагогічного досвіду, освітніх технологій. Організовуючи гурткову роботу в закладі, педагоги уникають надмірних навантажень на дітей. Тривалість гурткових занять відповідає вікові дітей і не перевищує встановлених норм для навчальних занять.

Головна мета, яку ставлять перед собою педагоги-гуртківці є задоволення потреб і цікавості малюків до певного виду діяльності, розвиток природних здібностей, активізація дитячої творчості, своєчасне виявлення обдарованості. Керівники гуртків проводять планомірну роботу з обдарованими дітьми.

Вокально – інструментальний гурток «Домісолька» дає змогу дітям розвивати музичні здібності та навчитися грати на дитячих музичних інструментах, виконувати в оркестрі українські народні мелодії, а також  познайомитись з скарбницею класичної музики та виконувати сучасні дитячі твори.

Заняття по грі на музичних інструментах  та заняття по вокалу створюють  у  дітей  гарний  настрій,  піднімають  життєвий  тонус,  дозволяють  пізнати  оточуюче  через  мову звуків.  Діти  з  задоволенням виконують  нескладні мініатюри, етюди, вправи .

Таким  чином,  в  дошкільний  період  розвитку дитини,  ми  виховуємо    творчість  та  почуття  музики  в  неї,  що в  свою  чергу  сприяє всебічному  розвитку  дитини,  її  почуття ритму та  успішній  роботі  мозку, а саме процес  занять  музикою  приносить  дітям  радість  та  здібність  до  самовираження  в  творчості.

Головний критерій оцінки роботи гуртка – бажання дітей співати, зацікавленість академічною, естрадною та народною музикою.
Результативність роботи гуртка «Домісолька» підтверджена практичними успіхами дітей: ці вихованці охоче  створюють пісеньки, мелодії на дитячих музичних інструментах. Жодне свято в ДНЗ не проходить без активної  участі  в них учасників гуртка
. Важливе місце надається участі у концертах, оглядах, конкурсах. Практикується індивідуальне виконання та інсценізація пісень і виконання ритмічних рухів під музику.

Гурток англійської мови «Sunny Songs» дає змогу прищеплення дітям елементарних навичок усного мовлення (аудіювання, говоріння), сприяння набуттю початкових лінгвістичних знань з іноземної мови. Розвитку мовленнєвих здібностей, залучення дитячого досвіду спілкування іноземною мовою. Виховання інтересу, поваги, толерантності і ціннісного ставлення до культури, традицій та звичаїв народів, які розмовляють іншою мовою.

Основним принципом відбору мовного матеріалу є тематичний принцип.  Вся робота проводиться в ігровій  формі, широко використовується музичний супровід, наочність, дидактичний матеріал.

Працює гурток за принципом різновікових груп, враховуючи різні види об'єднань: за віковими та індивідуальними особливостями, за статтю, за вподобаннями та інтересами. Основний метод в роботі – диференційований підхід.

Все навчання дітей англійської мови проводиться  інтегровано, комплексно розв'язуючи поставлені завдання, здійснюючи при цьому поступовий перехід від суто репродуктивних дій (повторень, наслідувань зразка, тощо) до продуктивних творчих, що забезпечує своєчасне опанування дітьми мовних явищ, сприяє розвитку словесно-логічного мислення. Мовний матеріал добирається  за двома критеріями: доступності для дітей дошкільного віку та уживаності цих слів в умовах дитячого садка.

В процесі навчання дошкільників англійської мови  використовується гра як основний фактор, основна ситуацію, яка забезпечує для дитини максимальну активність.

Результатом роботи є виступи дітей на розвазі до Дня дошкілля, на осінньому та Новорічному святах, де вони декламують вірші та виконують пісні на англійській мові.

У нашому дитячому садку створена необхідна матеріальна база, що забезпечує належний рівень гурткової роботи: матеріал для художньої творчості, музичної, виготовлена власноруч педагогами велика кількість різноманітних дидактичних ігор, матеріал  постійно поновлюється в зв’язку з сучасними вимогами та інноваційними технологіями.

«  Квітень 2024  »